ՀՀ ՖԷՆ տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտ
Տնտեսական աճը որպես պետության և հասարակության բարեկեցության անընդհատ բարելավման կառավարելի երևույթ ուսումնասիրվել է գրեթե քաղաքակրթության ծագման պահից, իսկ վերջին 3 դարի ընթացքում դառել է տնտեսական մտքի, գիտության առանձին ճյուղ / В диссертации исследованы и проанализированы основные причины замедленных темпов развития, пути их устранения и подходы к достижению высоких темпов роста экономики современной Армении
Ը.00.02 «Տնտեսության և նրա ճյուղերի էկոնոմիկա, կազմակերպում և կառավարում» տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-1999 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է ՀՀ ՖԷՆ տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտում ; Գիտական ղեկավար՝ Մ. Ա. Գևորյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Յ. Մ. Սուվարյան, Ս. Ռ. Ասատրյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ կառավարման և տնտեսական բարեփոխումների ինստիտուտը ; Սեղմագիր՝ 22 էջ։