Գյուղատնտեսական հողի շուկան. հիմնախնդիրները և զարգացման հեռանկարները (Հայաստանի օրինակով) / Agricultural land market: issues and development perspectives (on the sample of Armenia)
Արարքցյան, Գուրգեն Բաբկենի / Ararktsyan Gurgen
Անցած ավելի քան քսան տարիների ընթացքում ՀՀ-ում իրականացված հողային բարեփոխումներին բնորոշ էին ինչպես դրական արդյունքներ, այնպես էլ՝ էական բացթողումներ / В Армении сельское хозяйство является одной из основных отраслей экономики, которая прямым образом воздействует на другие экономические отраслй, является основной экономической деятельностью и почти единственным источником прибыли для сельского населения, имеет важную роль для обеспечения жизненно важных нужд людей / Agriculture is one of the main spheres of the economy in Armenia, which directly influences the other economic spheres
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2013 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Ա. Ռ. Դարբինյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Հ. Մ. Մամիկոնյան, Հ. Ս. Հարությունյան ; Սեղմագիր՝ 26 էջ։