ՀՀ ԿԳՆ Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարան
Մտածողության զարգացումը տեղի է ունենում ոչ միայն խնդրի ինքնուրույն լուծման, այլև խնդրի ձևակերպման գործընթացում, տարբեր բանավոր բովանդակության միջոցով, եթե տրված առաջադրանքն ունի լուծման տարբեր եղանակներ / Развитие мышления имеет место не только в процессе самостоятельного решения задачи, но и в процессе формулирования задачи посредством разных словесных содержаний, если данная задача имеет разные способы решения
Description
ԺԹ.00.01 «Հոգեբանության տեսություն և պատմություն» մասնագիտությամբ հոգեբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2008 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում ; Գիտական ղեկավար՝ Կ. Վ. Ոսկանյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Վ. Ս. Կարապետյան, Կ. Ե. Վարդանյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Գյումրու Մ. Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 23 էջ։