ՀՀ ԿԳՆ Երևանի պետական համալսարան
Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվող բարեփոխումների համակարգում իրենց կարևորությամբ ակնհայտորեն առանձնանում են կառավարման համակարգի բարեփոխումները: Դրանց արդյունավետության բարձրացման գործում չափազանց կարևոր է կառավարման կենտրոնական և տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջև հիմնավոր փոխհարաբերությունների ձևավորումը, որն ունի նաև սոցիալ-տնտեսական զարգացման ուղղվածություն / Диссертация посвящена влиянию налоговых доходов на развитие общин. Основные цели-исследовать и проанализировать концептуальные и проблемы финансами (налоговыми доходами) в общинах, предложить научно обоснованные модели повышения продуктивности на основе изучением международного опыта
Ը.00.02 «Տնտեսության, նրա ճյուղերի տնտեսագիտություն և կառավարում» մասնագիտությամբ տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճանի ատենախոսություն ; Երևան-2009 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիայում ; Գիտական ղեկավար՝ Հ. Կ. Հարությունյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Վ. Բ. Բոստանջյան, Ա. Մ. Զալինյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան տնտեսագիտության ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 26 էջ։