ՀՀ ԿԳՆ Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարան
XXI-րդ դարի կրթության նախագծման ժամանակ կարևոր է հաշվի առնել տեղեկատվական հասարակության կազմավորման ժամանակակից հարացույցը, որը պահանջում է ինտելեկտի նոր տեսակի ձևավորում, մտածողության այնպիսի կարգ և տարբերակ, որը հարմարեցված լինի աշխարհի՝ բավականին արագ փոխվող տեղեկատվական իրականությանը / Актуальность исследования определяется противоречиями между потенциальными возможностями курса "Информатика" для обеспечения когнитивного развития младшего школьника и недостаточной разработанностью содержания, методик обучения информатике
ԺԳ.00.02 «Դասավանդման և դաստիարակության մեթոդիկա» (ինֆորմատիկա) մասնագիտությամբ մանկավարժական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճանի հայցման ատենախոսություն ; Երևան-2009 ; Ատենախոսության թեման հաստատվել է Խ. Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանում: Գիտական ղեկավար՝ Մ. Ղ. Սահրադյան ; Պաշտոնական ընդդիմախոսներ՝ Ա. Վ. Աբրահամյան, Ս. Ս. Ավետիսյան ; Առաջատար կազմակերպություն՝ Վանաձորի Հ. Թումանյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտ ; Սեղմագիր՝ 20 էջ։